Technologia

Pompa ciepła

Zastosowane pompy ciepła dają czystą i tanią energię do ogrzewania i chłodzenia domu.

Dla zapewnienia ciepła zimą i przyjemnego chłodu latem, każda z pomp ciepła wyposażona jest w dwie sondy - o głębokości około 120 metrów każda. Jedna z sond umieszczona jest z przodu, a druga z tyłu domu. To właśnie w nich zachodzi reakcja wymiany ciepła / chłodu z gruntu, które urządzenie przetwarza w zależności od oczekiwań użytkownika na ogrzewanie lub chłodzenie domu.

System ogrzewania oparty o pompę ciepła jest bezpieczny, wygodny i niezwykle oszczędny. Dzięki niemu koszt ogrzewania całego domu jest porównywalny do kosztu ogrzania 60-metrowego mieszkania z miejskiej sieci ciepłowniczej.

Pompy ciepła zlokalizowane są w pomieszczeniach gospodarczych, tuż obok garaży.

Na życzenie klienta jest możliwość doposażenia pompy ciepła w system zdalnego sterowania za pośrednictwem Internetu lub smartfona.

Artykuł w magazynie Globenergy - Czytaj więcej

Rekuperacja

Rekuperacja to wymiana ciepła lub chłodu pomiędzy powietrzem wywiewanym, a nawiewanym do domu.

Dzięki niej dom cały czas oddycha, a powietrze w każdym pomieszczeniu jest zawsze świeże i czyste.

Zastosowane w domach wysokiej klasy rekuperatory marki Aeris 550 pozwalają na zmniejszenie strat ciepła wywiewanego z domu przez wentylację nawet o 50%.

Ściany

Ciepło, cicho i bezpiecznie – o to przecież chodzi we własnym domu.

Takie warunki gwarantują ściany postawione z silki kładzione cienko warstwowo. Pustaki ceramiczne są wyjątkowo wytrzymałe, odporne na zmienne warunki atmosferyczne, mają wysoką izolacyjność akustyczną i niski współczynnik przenikania ciepła, a ich odporność ogniowa sięga nawet czterech godzin.

Ściany zostały ocieplone 24cm warstwą styropianu z domieszką grafitu, który ma podwyższone właściwości izolacyjne.

Taka grubość ocieplenia przekłada się na niskie zapotrzebowanie budynków na energię do ogrzewania.

Bezpieczeństwo osiedla

Całe osiedle jest ogrodzone, więc dostęp na teren mają tylko wtajemniczeni (lub zaproszeni).

Porządku pilnuje system kamer oraz ochrona. Dla spokoju mieszkańców zamontowaliśmy w domach również antywłamaniowe drzwi, wyposażone w dwa patentowe zamki.

Wysokiej jakości okna

Solidnym oknom wnętrza zawdzięczają ciszę, doświetlenie i ciepło. Jeśli są to w dodatku okna przyjazne dla oka – dodają pomieszczeniom elegancji.

Okna na Kaprioli mają aż 7 komorowe profile. Dodatkowo wyposażone w pakiet 3 szybowy, mają współczynnik przenikania ciepła U=0,8 – 0,9. Dla niewtajemniczonych w energooszczędne przeliczenia oznacza to, że okna na Kaprioli są ponadstandardowo ciepłe, ciche, szczelne i piękne – w kolorze drewna.

Poddasze

Duża, dobrze doświetlona i docieplona przestrzeń – idealne miejsce na domową salę multimedialną, siłownię, bibliotekę lub gościnną sypialnię.

Masz pełną swobodę aranżacji, bo do poddasza doprowadzone zostały wszystkie media, łącznie z ogrzewaniem podłogowym.

Poddasze jest ocieplone wełną o grubości 34cm.

Propozycje wykończenia poddasza

Wodne ogrzewanie podłogowe

W rześki, chłodny poranek wstajesz z łóżka i stawiasz stopy na ciepłej podłodze.

Ciepło rozchodzi się równomiernie w całym domu, a komfort odczuwasz już przy temperaturze o dwa stopnie niższej niż w przypadku ogrzewania grzejnikami. No i meble możesz postawić tam, gdzie dobrze wyglądają, a nie tam, gdzie się zmieszczą między ścianą a kaloryferem.

Automatyczne sterowanie bramy garażowej i wjazdowej

Bramami wjazdowymi na osiedle, na posesję oraz do garażu sterujesz za pomocą pilota – sprawnie i wygodnie, bo nie musisz wysiadać z samochodu.

A przy okazji też czujesz się bezpieczniej, bo nikt niepowołany nie wjedzie na teren osiedla.

Formularz kontaktowy

Zobacz pełną treść klauzuli
Formularz został wysłany